Listopad 2012

Kdo je vlastně Katy?

30. listopadu 2012 v 12:00 | Katy<3 |  Mix
Celým jménem se jmenuji Kateřina Stušová a narodila jsem se o Vánocích, letos mi bude patnáct.
Nadevše miluji své mazlíky (toho jste si asi všimli :D). doma jich mám celkem deset (to asi taky není žádná novinka :-)). Teď už to budou tři roky co jsem začala chodit s Kesinou na cvičák a rok co chodím na ten druhý (jen škoda, že se to na Kesině nijak pozitivně nepodepisuje :-/). Chodím tam hrozně ráda. Jsou tam lidé, se kterými si prostě rozumím a je to taková moje druhá rodina.

Můj nejlepší den v životě byl 30.5.2011. To jsem se v Praze setkala s mými idoly. Škoda, že si z té půl hodinky co jsem s nimi byla moc nepamatuju, protože jse z toho byla úplně v šoku. Asi nikdo kdo něco takové neprožil nepochopí, ale pro mě to znamenalo fakt hodně. Sice jsem jim ani moc nerozumněla, ale stačilo mi, že jsme se viděli. Za to co jsem si kvůli té cestě do Prahy zažila to stálo. A díky tomuto setkání jsem byla v jednom čísle Popcornu.Mým největším přáním je štěňátko a ještě jedno setkáni s kluky z bývalé kapely Varsity Fanclub.

K mým nejhorším vlastnostem patří lenivost (tu jsem zdědila po otci, takže za to nemůžu :DDD).

Myslím, že je to stručně všechno nejdůležitější z mého života. Kdyby vás něco zajímalo klidně se ptejte :)).

Voníme

29. listopadu 2012 v 16:45 | Katy<3 |  Mix
Konečně jsem se dokopala vyčistit hlodavcům klícky. Musím přiznat, že už tam měli bordel, jenže já na to dřív neměla čas. Teda měla jsem času dost, ale prostě jsem nechutně líná. Hlavní je, že už jsou čistí.
Včera jsem byla s kámoškama nakupovat a v jednom ze zverimexů byli úžasní králíčci. Vlastně ani nebyli moc pěkní, ale byla velcí jako dlaň. Jednoho bych chtěla, jenže deset zvířátek už je dost a jedenácté už bych asi nezvládala. Navíc teď je mým největším snem pejsek. Dokonce už i mamka pochopila jak moc bych chtěla štěně, ale stejně bychom další zvíře neuživili. Možná jestli půjdu na brigádu o prozdninách tak by to i šlo nebo kdyby se můj milovaný tatínek vzpamatoval a platil alimenty tak jak má.
Dneska jsem stihla Kesinku vyvenčit jen krátce, protože jsem nestíhala a teď už je tma. Ani jsem s ní necvičila, protože ta moje fiflenka rozežraná si na mokrou zem ani nesedne a navíc se v dešti nesoustředí.

Budeme KLIKAT!

28. listopadu 2012 v 15:59 | Katy<3 |  Mix
Letos k Vánocům KIesina dostane klikr. Už ho mám doma, ale než na něj začneme cvičit budu si o tom muset něco naštudavat.
Kdyby někdo na něj cvičil budu ráda když se se mnou podělí o nějaké ty rady ;-)


Ušáci na téma....

26. listopadu 2012 v 15:54 | Katy<3 |  Mix
Takže tenhle článek berte už jako oficiální.
V projektu "ušáci" jde o to, že se já a další lidé (doufám, že se takový najdou) domluvíme třeba, že svého králíčka natočíme jak panáčkuje. Potom by ty videa poslali mně nebo někomu komu to s programem na upravování videí umí dobře a pak by se to sestříhalo. Kdyby se taková videa zalíbila a byl by dostatek ušatých herců mohlo by to mít pokračování na nějaké jiné téma.
Případní zájemci prosím dejte mi vědět.

Jak zabavit kočku?

25. listopadu 2012 v 18:38 | Katy<3 |  Animal*
Stačí jí pořídit živou televizi. Mikiška hrozně ráda sleduje Moltimera a Ferdu jak si lezou v boxu. Vydrží tam sedět i hodinu. Hrozně se mi líbí jaký u toho má výraz a tak jsem se rozhodla se s vámí o to podělit.

Je to nějak naopak

25. listopadu 2012 v 17:14 | Katy<3 |  Mix
Hlásím, že PC byl sprovoyněn. Můj děda ho dal dokupy. Je celkem vtipné, že strejda, který se živí programováním a všeobecně počítači ho zkazil a můj milovaný dědeček v důchodu ho opět rozjel.


A teď něco z trochu jiného soudku.
Potřebovala bych někoho, kdo má králíčka a byl by ochoten se mnou spolupracovat na takovém menším projrktu.
Takže šel by do toho někdo se mnou? Elmo s Tebou už počítám! Smějící se

Jel pomalu....Už nejede vůbec...

25. listopadu 2012 v 12:18 | Katy<3 |  Mix
Možná někteří víte, že mi ani né před měsícen umřel počítač a za nedlouho jsme si pořídili novej... Jenže jel hrozně pomalu tak ho strejda, který normálně pracuje s počítači, chtěl spravit. celej ho roznontoval a pak smontoval a už se nerozjel vůbec.
dnes asi děda doveze zasw ten starej....
právě mi ruply nervy a tenhle článek nedopíšu.....

Mládneme

24. listopadu 2012 v 13:53 | Katy<3 |  Mix
Normálně dneska Kesina vyváděla jako štěně. Vůbec jsem nestíhala jak rychle běhala. I na cvičáku se pořád chtěla tahat o vodítku nebo se mi snažila sežrat rukavice. Absolutně nikdo nechápal co se jí to stalo, ale dneska byl všeobecně divný výcvikový den. Všichni psi šíleli.

Prostě a jednoduše fotky

23. listopadu 2012 v 17:34 | Katy<3 |  Animal*
Matýsek

Matýse,Izzie a Mikiška

Mates, Izzule a Larry

Matýsek, Izzie, Mikiška a Kesina

Miki kouká na televizi :D (uvnitř jsou myšky)


Fanouš

Moltimor
Všechny fotky jsem vyhrabala z mobilu a ještě k tomu byla většina focena doma. Takže není se čemu divit, že jsou tak ohromně kvalitní :DDD

NEMNOŽTE!! ADOPTUJTE!

23. listopadu 2012 v 14:25 | Katy<3 |  Mix
Každý den v útulku pro psy/kočky. Sice z USA, ale to je jedno, skutečnost zůstává stejná. Snad jen jeden malý rozdíl: u nás se zvířata neutrácej po 72 hodinách. U nás žijou v tom stresu třeba několik let, třeba celý svůj život, pokud mají tu smůlu, že se naroděj v útulku a útulek, ač ví, jaká se situace, nechá všechna štěnata a ještě kolikrát je zachranuje za každou cenu ... NEMNOŽTE!! ADOPTUJTE!

Dopis od manažerky útulku - anonymně v North Carolina, USA :

Myslím, že naše společnost potřebuje velké probuzení. Jako manažerka útulku se s vámi všemi podělím o malý náhled, malý náhled z dění uvnitř...

Především by jste vy, množitelé a prodejci, měli pracovat alespoň jeden den tam "vzadu" v útulku.. Možná, kdyby jste viděli, jak se vytrácí život z těch smutných, ztracených a zmatených očí, možná by jste změnili svůj názor na množení a prodávání zvířat lidem, které vlastně ani neznáte.

To štěně, které jste právě prodali velmi pravděpodobně skončí v mém útulku jakmile už nebude tím roztomilým malým štěnětem. Jak by jste se cítili, kdyby jste věděli, že tento pes, kterého jste dali do útulku se z něj na více jak 90% nikdy nedostane? Čistokrevný nebo křížený! Asi 50% všech psů, kterých se majitelé vzdají nebo jsou toulaví, a kteří se dostanou ke mně do útulku jsou čistokrevní.

Nejobvyklejší výmluvy, které slyším:
"Stěhujeme se a nemůžeme vzít svého psa (nebo kočku)" Opravdu? Stěhujete se do místa kde nejsou povolená zvířata?
Nebo lidé říkají "Ten pes vyrostl více než jsme si mysleli" Jak velký jste si mysleli, že bude Německý ovčák?
"Nemáme na ní/něj čas" Opravdu? Pracuji 10-12 hodin denně a stále mám dost času na svých 6 psů!
" Ničí nám zahradu" Co kdyby jste z nich udělali součást své rodiny
Vždy mi říkají "Nechceme procházet tím stresem, abychom mu našli místo, kde by mohl být, víme, že se určitě adoptuje, je to hodný pes".

Je více než pravděpodobné, že váš pes nebude nikdy adoptován a
jak myslíte, že je pro něj stresující být v útulku? Řeknu vám to - vaše zvíře má 72 hodin na to, aby našlo novou rodinu od chvíle, co ho zde zanecháte. Někdy trochu déle pokud není útulek plný a pokud váš pes zůstane naprosto zdravý. Pokud nastydne, umře.

Vaše zvíře bude zavřeno do malého výběhu v místnosti s dalšími minimálně 25ti štěkajícími a naříkajícími psy. Bude se vyprazdňovat tam kde spí, tam kde jí. Bude v depresi a bude neustále naříkat za rodinou, která ho opustila. Pokud bude patřit váš pes mezi ty šťastné, budu mít ten den dostatek dobrovolníků, aby ho vzali na procházku. Pokud je mít nebudu, jedinou pozornost, kterou váš pes obdrží bude mísa jídla, kterou mu podstrčíme pod mříží a vyčištění kotce silným proudem vody.

Pokud je váš pes velký, černý nebo typově "bull" (pitbull, rotvajler, mastiff atd.) byl již pravděpodobně utracen ve chvíli kdy vycházíte ze dveří.
Tito psi se prostě neadoptují. Nezáleží na tom jak sladcí jsou a jak skvěle jsou vychovaní.

Pokud váš pes není adoptován během 72 hodin a útulek je plný, bude utracen. Pokud útulek není plný a váš pes je milý a oblíbené rasy, může se jeho utracení oddálit. Ale ne na dlouho. Většina psů si během chvíle začne bránit svůj kotec, (většinou do týdne) a jsou tedy utraceni pro agresi. I ti nejsladší pejsci se v tomto prostředí změní. Pokud to váš pes zvládne přes všechny tyto překážky, ale dostane kašel či infekci, bude utracen protože útulky zkrátka nemají prostředky zaplatit ani 100 dolarovou péči.

Těm z vás, kteří nikdy nebyli svědky utracení perfektně zdravého a vystrašeného zvířete, přiblížím vám jak vypadá eutanázie.

Nejdříve se vašemu psovi nasadí vodítko. Vždy vypadají tak šťastně, vrtí ocasem, protože si myslí, že jdou na procházku. Ale jen do té chvíle než dojdou k "Té Místnosti". Každý z nich zešílí a snaží se za každou cenu dostat od dveří. Musí cítit zápach smrti nebo cítí všechny ty smutné duše, které tam zůstaly, je to zvláštní, ale děje se u každého jednoho z nich. Váš pes nebo kočka bude "zkrocen" a přidržen jedním až dvěma vet asistenty, záleží na velikosti a na tom, jak moc vystrašení jsou. Pak přejde veterinář k procesu - k eutanázii. Najde si žílu na přední pacce a píchne vašemu psovi či kočce injekci tzv "růžové tekutiny". Doufejme, že vaše zvíře nezačne panikařit z toho, že je v těsném objetí vet techniků. Viděla jsem vyrvané jehly z nohy a byla jsem pokrytá krví a ohlušena bolestným kňučením a křikem. Vaši psi a kočky "nejdou hned spát" někdy jsou v bolestivých křečích, někdy lapají po dechu a někdy se sami na sebe vyprázdní…

Když toto všechno skončí, tělo vašeho psa je nacpáno do velkého mrazáku vzadu v útulku se všemi těmi ostatními zvířaty, která byla usmrcena před tím vaším, a čekají na vyzvednutí jako odpadky. Co se stane dál? Kremace? Odvoz na skládku? Vyškvaření do jídla pro psy? Nikdy se to nedozvíte a ani na to nebudete myslet. Vždyť to bylo jen zvíře a vždycky si můžete přeci koupit nové, že?

Doufám, že ti z vás, kteří toto čtou nikdy nedostanou tento obrázek z hlavy, tak jako já když se každý den vracím z práce.

Nenávidím svou práci, nenávidím fakt, že existuje a nenávidím fakt, že vždy bude existovat, dokud se vy lidé nezměníte a neuvědomíte si, že ovlivňujete mnohem více životů než jen ten svého psa, kterého jste se takovým způsobem zbavili.

Zhruba 9 až 11 MILIONŮ zvířat umírá každý rok v útulcích a jen vy to můžete zastavit. Dělám co mohu, abych zachránila každý život, který se dá, ale záchranné stanice jsou stále plné a každý den přichází o mnoho více zvířat než se podaří umístit.

To hlavní co tím chci říci - NEMNOŽTE A NEKUPUJTE ZATÍMCO V ÚTULCÍCH ZVÍŘATA UMÍRAJÍ

Můžete mě nenávidět pokud chcete. Pravda bolí a realita je jaká je. Já doufám, že tímto změním názor alespoň jednoho člověka na množení svých psů, na to, aby dali své milující zvíře do útulku, na to, aby koupili psa… Doufám, že jednou někdo přijde ke mně do útulku a řekne "přečetl jsem váš dopis a chci adoptovat". PAK BY TO STÁLO ZA TO!

Nejlepší ♥

22. listopadu 2012 v 18:56 | Katy<3 |  Mix
Zase mě zahltil stesk po Bobánkovy. Byl prostě jedinečný. Už jeho zbarvení bylo překrásné a žádný jemu podobný už se nenajde. Jsou sice siamští králíci, ale mně se zdá, že žádný není zbarvený jako Bob. Teď bych mimo psa chtěla i druhého králíka, jenže Izzie by se s ním asi nesnesl a pokud by to byla sanička musela by být v kleci s Matýskem, aby jsme neměli furt mladé ikdyž sem tam bych byla ráda, kdyby se narodili nějací prcci. Přemýšlím o tom, že až bude mít Izzie králíkárnu mohla by se tam přistavět ještě jedna "místnost" a tu by mohl obývát druhý ušák.
Já už nemám ani odvahu mamce říkat o nějakém zvířátku, ale to neznamená, že ho nechci.

Moltimor

22. listopadu 2012 v 17:59 | Katy<3 |  Animal*
Je moje nejnovější zvířátko. Zatím je hrozně divoký a stejný jako Fanouš takže jsem mu na záda nakreslila modrý pruh.
Fany ho zatím nechce vzít jako svého kamaráda, ale doufám, že si na sebe zvyknou.
Jo a Moltimer je laboratorní myška :D

Co se to děje?!

21. listopadu 2012 v 19:56 | Katy<3 |  Animal*
Normálně Kesina poslouchá. Kvůli těm pamlskům se fakt moc snaží. Akorát po nich jde natolik agresivně, že mě už několikrát kousla.
Uvědomila jsem si, že některé povely nechápe a tp třeba když sedí nakřivo u nohy a já jí zavelím znova k noze začne štěkat. S tím štěkáním to dělá u všeho co nechápe a když jí povel zopakuji několikrát štěká víc a víc. Jinak se teď chává docela pěkně. Momentálně trénujeme aport, protože ona vždy přiběhne pustí ho a pak si sedne.
Ps. Fotka je z memoriálu a musím podotknout,
že ve skutečnosti nejsem tak tlustá, ale
dělá to ta vesta, pod kterou jsem měla mimo
bundy ještě mikiny :DDD

Memoriál Vladka Špandla- 2012

20. listopadu 2012 v 18:09 | Katy<3 |  Animal*
Fotky jsou ZDE.
Prosím napište mi někdo jestli to jde otevřít.

Pekla jsem

20. listopadu 2012 v 17:26 | Katy<3 |  Mix
Hned když jsem šla ze školy stavila jsem se do drůbeží prodejny a koupila játra. Doma jsem si okamžitě sedla k PC a našla nový "lepší" recept a mohlo se začít.
Po celé bytovce to vonělo a kočky čekali za dveřma jestli jim něco dám. Myslím, že se mi to povedlo, protože Kesina se po těch sucharech může utlouct.
Až bude mít narozeniny upeču takových plátů víc a nečím to slepík, aby měla vinikajíci dortík.
Dokonce i kocourům nehorázně chutnají.


Recept: 1/2Kg kuřecích jater rozmixujeme spolu s vajíčkem a dvěma hrnkama do husčí tekutiny. Nalejeme na plech s pečícím papírem do rovnoměrné vrstvy. Celé to dáme do pčedem vyhřáte trouby na 180 stupňů a nechápe půl hodiny péct. Po půl hodině vytáhneme a nakrájíme na libovolné tvary. A ještě na deset minut necháme vysušit v troubě. Je to celkem jednoduché, levné a hlavně pejsci se po těch sucharech můžou utlouct.

Játrové pamlsky

19. listopadu 2012 v 20:16 | Katy<3 |  Mix
(Jeden pytlík kuřecích jater, třičtvrtě pytlíku ovesných vloček. Spolu rozmiksovat na kaši a podle potřeby přidat vodu , aby to šlo nalít na plech , na kterém mám pečící papír.Mám na mysli plech na buchty, takže potom je vrstva asi 1 cm vysoká. Pak do trouby , já peču na plný výkon a kontroluju , když se to nelepí na špejli kterou to propichuju, vyndám, nechám trochu vychladnout a nakrájím na kostičky asi tak 1,5 x 1,5 cm. Potom znovu do trouby na 180 stupňů , to už pod to papír nedávám a suším dokud je to měkké.V mezičase prohrabuji ,aby se to sušilo stejnoměrně. Ke .konci pozor .Hlídat neustále, aby se to nepřipálilo.)
Tyhle pamlsky Kesině nehorázně chutnají. Nejzajmavější je, že jsem je nikdy nepekla :DDDD. Vždycky si je našla u jedné slečny na cvičáku. Někdy je budu muset taky vyzkoušet


Ps. Dostala jsem písemku z matiky což znamená, že s největší pravděpodobností tu opět nebudu. Ještě bych chtěla podotknout, že zítra mi Domča donese fotky z Memoriálu Vladka Špaindla.

Jak to bylo s našimi kočkami

17. listopadu 2012 v 9:46 | Katy<3 |  Animal*
Mikeš
Na Mikiho si v podstatě ani nepamatuji. Bylo mi asi pět a jediné co vím, že byl velký kamarád s mým prvním králíčkem Bobem. Fotka je pouze ilustrační.
Kuba
Kubík byl taková veverka naše. Když byl kotě museli jsme s ním každý den jezdit na veeterinu. Ze všeho se nakonec dostal ale dorazil na "lásku". Přes zimu býval krásný, ale v létě byl nehorázně oškubaný.
Fotka je opět ilustativní.
Luki
Kikšu jsme měli ještě před dvěmi měsíci. Bohužel zmizel bezestopy. Vlastně se ještě ukázal, ale vypadal fakt zle a myslíme si, že přišel domů zemřít.
Mia
Miuna byla klasický statkáč. Byla krásná, ale měla tokovou menší vadu. Zadní nohy měla o dost delší než přední. Doplatila nejspíš na svou přehnanou mazlivost.
Kuba (druhý)
Tento hajzlík chodil místo na wc do obýváku. Takže jsme ho dali tetě na Moravu a tam se sklidnil. Bohužel ho před nedávnem přejelo auto.

Tohle byli všechni kocouři co jsme měli. Teď máme MIkišku a Laaryho a doufám, že je ještě dlouho mít budem.

Dochází inspirace

16. listopadu 2012 v 17:52 | Katy<3 |  Mix
Ne, že by se u nás nic nedělo, ale není to nikterak zajímavé. Teď moc ani nefotím. Nějak se mi prostě nechce. Jediné so mě teď zajímá je Kesinčina chůze u nohy. Náš výcvikář si fakt myslí, že bychom měli na zkoušku BH, ale prostě potřebujeme vylepšit chůzi.
Co se ostatních zvířat týče mají se dobře. Izzie s Matýskem půjdou do sklepa až jim strejda postaví králíkárnu, protože je pro nás v jednom pokoji málo místa. Oba dva chcou běhat a kduž je nepustím dělají v noci nesnesitelný kravál. Když je pustím začnou bobkovat totálně všude. Nevím čím to je. Králík si dokonce wc udělal z bráchovi postele a to už je i na mě moc. Takže jsme se rozhodli, že bude nejlepší když půjdou do sklepa, kde budou mít oba dostatek místa.
JInak u nás nejsou žádné změny.
PS. Pokud jsem někde napsala "z" místo "y" nebo naopak tak je to novou klávesnicí, kde je to naopak.

Menší změna

15. listopadu 2012 v 16:55 | Katy<3 |  Mix
Nakonec jsme dostali počítač už teď. Sice tu nemám ještě nic nainstalované, ale to napravím hned jak zjistím kdz se dá vyměnit klávesnice "z" s "y". Kdyby to někdo věděl budu ráda když mi poradí.

Oznámení

14. listopadu 2012 v 14:39 | Katy<3 |  Mix
Nebudu tu! Kleknul nám PC. Články přidávat nebudu, protože z noťasu od bráchy to moc dobře nejde.
Na vánoce dostanema nový, ale nevím jestli se mi podaří do té doby dostat na blogZamračený.
Sice se mi teď podařilo najít klávesnici na které se píše lépe, ale hrozně pomalu tu jede net. No není se čemu divit ten noťas je z doby kamennéSmějící se.

Fábio

14. listopadu 2012 v 13:30 | Katy<3 |  Animal*

Viktorie

13. listopadu 2012 v 15:27 | Katy<3

Chodský pes- štěňátka

12. listopadu 2012 v 17:16 | Katy<3 |  Mix
Přidávám vedea štěňátek. Videa byla pořízena minulou neděli, když jsme byli na návštěvě u Kamily.
ám ještě fotky jejího přenádherného kocourka, ale těm se budu věnovat jindy.

Třetí místo, taky místo

11. listopadu 2012 v 18:24 | Katy<3 |  Mix
Áno, ano jak už asi tušíte z dnešního memoriálu Vladka Špandla (každoroční cvičákové akce) jsme si dovezli třetí místo, dobrý pocit a granulky.
Na to, že jsme byli v rozstřelu a Kesina vůbec neví co má dělat s aportem to dopadlo celkem dobře.
V kategorii psi nás bylo sedm a veštěňatech čtyři.
Fotky by mi holky měly dát zítra nebo v úterý, takže je sem určitě dám ;-).

Prostě oni

10. listopadu 2012 v 17:30 | Katy<3