Říjen 2012

Hallowenská Kesinka

31. října 2012 v 20:02 | Katy<3 |  Animal*

Hallowen-2

30. října 2012 v 18:00 | Katy<3 |  Mix

Hallowen1

30. října 2012 v 17:31 | Katy<3 |  Mix

Jen dvě věci chci. Je to tak moc?!

29. října 2012 v 20:26 | Katy<3 |  Mix
Myslím, že nepatřím mezi ty rozežrané dětičky co mají všechno na co prstem ukážou, ale tohle chci.
Za prvé mocinky chci foťák. Už mám i vybraný který a už zbývá jen doufat, že mi ho taťulda koupí. na 89% ano. Přesně ten co je na fotce chci. Není to sice nic moc extra, ale já jakožto NEfotograf se dívala hlavně na tu překrásnou barvu. No a samozřejmě na cenu, protože nemůžu po taťkovi chtít, aby mi koupil foťák za 20 000,-Kč.
Jo a je to:

NIKON Coolpix L810

Za druhé bych chtěla (a to víc než foťák) štěně. Uvědomuji si, že třeba mamka nemá takové finanční prostředky, aby mohla živit dva velké psy a plno dalších zvířat. Ale mám nápad, se kterým jsem prozatím nenašla odvahu ho vzdělit mamce. Můj plán zní: Až mi bude patnáct (na Vánoce) mohla bych začít chodit na brigády. Třeba na statek. Vydělala bych si na psa a třeba na Vánoce bych chtěla kotec a na zbytek (krmení atd.) bych prostě musela dřít. Jenže mamka psa nechce taky kvůli toho, že na rok bych měla jít na střední (a vůbec nevím jakou). Prý že bych to nestíhala. Jenže já tak hrozně moc chci. Dokonce už jsem slevila z nároku, že by to musel být německý ovčák. Stačil by mi australský ovčák, který je menší (asi jako Kesina).

Já chci léto!

28. října 2012 v 18:05 | Katy<3 |  Mix
Ještě ani nezačala pořádná zima a už jí mám plné zuby. Dneska jsem na cvičáku málem zmrzla, protože se nám pozdě podařilo vytopit klubovnu. Navíc Kesi odmítá poslouchat. Prostě si mi nesedne ani nelehne na studenou nebo dokonce zasněženou zem.
Doufám, že seještě trošičku oteplí do listopadu. Hned 12.11. můžou začít mrazy, ale teď před memoriálem ne.

Mort z Madagaskaru nebo-li Izzie z Česka

27. října 2012 v 19:52 | Katy<3 |  Mix
Ten můj ušák se hrozně opičí. Když se díval ráno na tučňáky z Madagaskaru vzal si za vzor Morta.
Roztomilej ať je klidně stejně, ale úplně se opičit nemusí. Stal se z něj nohofil stejně jako je malí Mort.

Chci je zpět jako miminka!

27. října 2012 v 17:01 | Katy<3 |  Animal*
Larry jeještě celkem v klidu, ale Mikiša pořád něco vyvádí. Jednou zhodí kvítko a jindy se jako nejvěětší frajerka producíruje po kuchyňské lince. A když náhodou dostane na zadek tváří se uraženě a odmítá se s námi bavit. Třeba včera si nechtěla nechat utřít ťapky a tak ji mamka nechala sedět venku. No a asi za hodinu ji chtěla vzít domů a milostivá si sedla asi metr od dveří a uraženě čumela. Až když jsem ji zavolala já tak se uráčila přijít. Tohle to je na denním pořádku. Každý den se minimálně 2x za den urazí.


Izzie pod mikroskopem

25. října 2012 v 9:00 | Katy<3 |  Animal*
Nebojte se nic se mu nestaloUsmívající se. Tohle je článek věnovaný Izzimu k našemu ročnímu výročí. Izzinka tady "rozpitvám" kousek po kouskuUsmívající se.

Izziho jsem si přivezla 25.října 2011 z Karvinského zverimexu Zvěrokruh. Měli tam akci "Nejvíc králíčků v okrese". Původně jsem si vybrala úplně jiného a to hnědého beránka, jenže minebyl svolen s tím, že měl příliš velké nohy. Tak jsem si vybrala králíka z klece kde jich bylo asi 8 stejného zbarvení a jediný rozdíl mezi nimi byl ve velikosti uší. Samozřejmě jsem si vybrala toho s nejmenšími oušky, ale jak jsem doma zjistila přivezla jsem si toho nejušaťejšího co tam byl. Paní prodavačce se totiž promíchali když je lovila. Nicméně "reklamovat" jsem ho nechtěla. Hned po té co jsem si ho dovela domu jsem si ho zamilovala. Teda zamilovala jsem si ji. Krásnou samičku Isabellu a ještě půl doku jsem žila v domění, že on je ona.
První Izziho fotka
Zjistila jsem, že je to kluk až tehdy kdy jsme se se sousedkou pokusili je dát dohromady. Tehdy taky skončil můj sen o králičích miminkáchSmějící se.
Izzule byl hned od začátku s každým kamarád. Ať už to byl kocou, pes nebo nějaká cizí osoba. Chvílemi je to s ním až k nevydržení jak je vlezlí. Mamku doteď nepřestalo udivovat jaký je to mazlík.
Postupně jsem mu předělala venkovní výběh a začala jsem ho "venčit".
Brala jsem ho na procházky do doby než mi vyrostl z kšírů. Naučil se utíkat z ohrádky a jednou se mi ztratil na víc než půl hodiny. Pak si ze mě a sousedek dělal srandu a pořádně nás prohnal.
Postupem času se z něj začal klubat dospělý králík. 7.Května jsem Izzimu přivezla kamaráda Matýska, ale Izzáčkovi jakožto dospělému králíku se mu moc nelíbil. Někdy se mu pro změnu líbil až moc, ale to se zase nelíbilo morčeti. Sem tam si zplete i moji ruku se samičkou.
NNavždycky ho budu milovat ikdyž se někdy chová hrozně, ale on to vždy vynahradí.
A tady je dáreček, který Izzimu ani trochu nechutná

A ještě jednou

24. října 2012 v 22:38 | Katy<3 |  Mix
Trošičku jsem si ještě pohrála a uděla ještě jedno PNG. Je na něm Fialka Srdcové Eso neboli Fanynka. Je to australský ovčák a patří slečně Ivaně, která chodí také na cvičák. Normálně se mi toto plemeno moc nelíbí, ale tahle holčina mě něčím okouzlila. Je to prostě úplně dokonalý huňáček. Medvídek "malinký". Zcela žasnu i nad jejími povahovými vlastnostmi. Sice ji vidím jen sem tam, ale i tak jsem si všimla, že je na svůj věk úžasně poslušná.
Doma má spoustu kamarádu, protože její páníčka má chovnou stanici australáčků s názvem "Svěží Vítr". Fany je myslím jedíná z jejich početné smečky, která má ocas a to podle mě k psovi patří. Možná i proto je to můj favorit.

Som si hrál

24. října 2012 v 20:48 | Katy<3 |  Mix
Trošičku jsem si pohrála s obrázky nej psa a takhle to dopadlo :

Vélikanské plány

24. října 2012 v 20:12 | Katy<3 |  Mix
Jelikož je zítra volno rozhodla jsem se, že si s Kesinou uděláme "nákupní" výlet do města. Pojedeme vlakem (jinak se z tohoto zapadákova nikam nedostanem). Chtěla bych koupit nějaké svorky na to, abych mohla Kesině sestrojit vodítko.
Kdybych sehnala tak tu dám třebá nějaký fotonávod na výrobu vlastního vodítka.

Jinak ostatní zvířáci se mají dobře.
S Kesou jsem byla venku jenomchvilku a už po tmě. Nebyla to dlouhá vycházka, ale byla taková sváteční, protože normálně nechodíme tam kde jezdí auta a aspoň si mohla vše pořádně očuchat.


Vlček jménem Alík

21. října 2012 v 13:13 | Katy<3 |  Animal*
Na cvičáku máme dva "vlky" (československý vlčák) Ten menší patří mé kamarádce Verči. Jmenuje se Locas (Loky/ Lokas), ale všichni mu říkáme Alík. Asi mu to už zústane na furt. Já jsem z něj totálně unešená a tak když mi ho dneska Verča půjčila chtěla jsem ho vyfotit, ale je to hravé štěně a chviličku nepostijí na místě tak jsem ho aspoň natočila.

Tak to už je moc!

21. října 2012 v 12:10 | Katy<3 |  Mix
Dneska se nám někdo pokusil vyrabovat cvičák. Když jsme přišli byly ubité zámky z obou kluboven a krumpáčem vysekaná díra do klubovny.
Už jsme si zvykli, že tam chodí chlastat a nechávají po sobě bord... nepořádek, ale toto už je moc.
Byli tam nejspíš když jsme s Vlastou přijeli. Asi jsme je vyrušili při práci. Naštěstí už nenecháváme centrálu v kůlně takže tam žádné cenné věci nebyly a nic se neztralilo. Kdyby se však dostali do klubovny určitě by si tam něco našli. Jsou tam totiž veškeré obleky a rukávy pro figuranty a nejsou to zrovna nejlevnější věci. Nehlědě na to, že nám způsobili celkem solidní škodu a Mirek musel jet až někam do tramtárie pro nové zámky, aby to neměli příště lehčí. Jo a ještě nám zničili plentu na obrany.

Málem mi oči vypadly když...

20. října 2012 v 7:25 | Katy<3 |  Mix
...jsem včera k veče asi něco málo po páte šla pro Kesinu, že si pocvičíme. Náhodou jsem se jeětě otočila. Běžela tem Mikeška a na tom nebylo nic zvláštního, kdyby za ní neletěla obří "myš" byz ocasu a nekvíkal. Prve mi nedošlo cože to je za zvíře, ale když ještě párkrát kvíknul bylo mi jasné, že je to můj Matýsek. To už jsem nechápala vůbec jek se mu podařilo zrhnout z ohrádky.
Zašla jsem k němu blíž a on se na mě podíval pohledem , který mluví za vše. "Jéé páníčko Ty jsi tady?! No tak já asi raději půjdu zpátky k Izzimu". No vážně nějak takhle by to asi znělo kdyby mluvil místo kvíkání. Po rozhovoru zklopil hlavu, otočil se k mněsvým tlustým zadkem a letěl k ohrádce. Tam se trefil hned na poprvé mezi šprušle, kde byla jedna uvolněná a tudíž tam vznikla větší mezera. Mezeru jsem tak na oko zakrala a pokračovala v mé rozdělané práci.
Vzala jsem Kesinu a asi deset minut jsme si parádně pocvičili. Ještě jsem s ní chtěla zkusit vstaň, ale na to nevyšel čas, protože Matýsek si opět vykračoval se zpěvěm po zahradě. Všechno se téměž opakovalo s tím rozdíle, že nemohl zalést do ohrádky, protože se šprušle vrátila do původní pozice. Cviličku zkákal okolo a pak ke mně přišel, že si ho prý můžu odnést domů.

Vesta pro psovody- North Star

19. října 2012 v 16:46 | Katy<3 |  Mix

Je doma!

19. října 2012 v 15:11 | Katy<3 |  Mix
Už přišla! Má milovaná výcviková vestiška. Jsem naprosto zklamaná, protože mi je hrozně velká a je to velikost L. Hlavně, že ji mám apoň dod ni budu moct dát několik mikin.

Haló, haló

18. října 2012 v 16:29 | Katy<3 |  Mix
Jsem zpátky na nějakou dobu (doufám, že na hodně dlouhou).
Zítra nebo v pondělí by mi mělá dojít výcviková vestička. Uhá já už se nemůže dočkat!
Jinak mě teď vůbec, ale vůbec nenapadají žádná smysluplnná témata, o kterých bych mohla psát. Takže to s mou aktivitou nebude až tak žhavé.
Jo a mám pro vás pár videí.
Maťas jen tak.
Tvz. "kojení" Lerryho
A moji milovaní myšáci.

Zdravím

14. října 2012 v 16:44 | Katy<3 |  Mix
Ahoj lidičky.
Chtěla bych vám vysvětlit jaktože mám zaracha a přes to chodím na Vaše blogy. Je to tak, že se snažim pokud možno se sem dostat když je mamka v práci. Takže teď tu jsem "nelegálně"

Jinak zvířáci se mají dobře, akorát Izzie začal dělat problémy. Jo a druhou neděli v listopadu máme memoriál na cvičáku. Takže se samozřejmě zúčastníme a budeme doufat, že dopadneme aspoň stejně jako minulý rok. Ale letos je větší konkurence.

Opět a zase

11. října 2012 v 19:59 | Katy<3 |  Mix
Mám opět zaracha. Stejné důvody jako minule takže se omlouvám.

Ferdy

10. října 2012 v 18:36 | Katy<3 |  Animal*
Konečně jsme pořídili Fanouškovi kamaráda. Jmenuje se Ferda(jak jinak) a je celí bílí. Hlavně je to strašný divočák. Kluci se na sebe ani nepodívali, takže se asi snesou, ale nebudou se mít nějak extra v lásce. Zítra je natočím a hodím tu video.

Máme frisbee a Kesině chutnalo

10. října 2012 v 16:43 | Katy<3 |  Animal*
Ani nevím jak mě kdy mohlo napadnout, že by Kesinu bavilo běhat za talířem. Hned po tom co jsem jí frisbee hodila slyšela jsem jen "křup, křup". A bylo to. V úplně novém disku vykousala ďůrky.
Už vím, že to byla blbost a jsem ráda, že jsem jí nekoupila hned to drašší.

Stopa? To se dřív prase naučí létat

9. října 2012 v 15:03 | Katy<3 |  Animal*
Asi je hlavní chybou mé vedení. Buď stopu špatně našlápnu (Vše co vím jsem se dozvěděla z netu) nebo se mi tam někdo přimotá. Třeba včera se mi na stopu z granulí vrhli kocouři.
Kesinu by to asi byvilo, protože i teď se může zbláznit když vidí, že ji uvazuji a označuji začátek klacíkem. Vždycke se mi hrozně brutálně rozběhne (A to asi nemá). Už se mi přestala točit u každého pamlsku, ale pro změnu mi vždycky přeběhne předmět, který má zalehnout.
Včera jsem dokonce zkoušela stopu s lomem (nebo tak nějak se tomu říká...Jednoduše zatáčkou) a nevím jestli se mi otočila protože viděla mou značku nebo šla prostě po pachu.
Jednou mi dokonce stopu našla, protože jsem si ji chytře označila malím klacíkem v poli se zbytky kukuřice a pak jsem jí nemohla najít.
Až se uvidím s tetou nechám si to pořádně vysvětlit. Na cvičáku se ptát nebudu, protože bych se dočkala akorát blbejch keců o tom, že je to stejně zbytečné.

Maťas

7. října 2012 v 16:07 | Katy<3 |  Animal*